« وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ یَشْفِینِ» (شعرا-۸۰)

آمارهای ارائه شده از طرف سازمان های بین المللی نشان می دهد که وضعیت سلامتی عمومی در کل جهان ناامیدکننده است! علیرغم تلاش دانشمندان، روند وضعیت جسمی و روحی انسان ها روز به روز به سمت بیماری های بیشتر و جدیدتر است و حرفه مقدس «درمانگری» تبدیل به صنعت عظیم پول درآوردن از بیماران شده است! در این بین مردم به علت ناامیدی از سیستم درمان مدرن، به درمان های مکمل و سنتی روی آورده اند که بخشی از این درمان ها تاثیرگذار و بخشی از آن خرافات است.

از طرف دیگر، عده قلیلی از انسان ها که اقتصاد جهان را در دست دارند به دنبال عمر جاودان می گردند و دانشمندانی برای این موضوع مشغول تحقیق هستند و این مسئله را دور از دسترس و نشدنی نمی دانند.

آیا راه مطمئنی برای رسیدن به سلامتی دائم وجود دارد؟! بله. کافی است «من سالم الهی مان» را دریابیم و به آن برگردیم!

تنها راه نجات از این همه بیماری مختلف که روز به روز تنوع بیشتری پیدا می کنند، «شناخت منشأ اصلی بیماری ها» و نابودی آن است. این در حالی است که دانشگاه های علوم پزشکی، فرسنگ ها ازین مسئله دورند!! و هر روز «سلامتی» دورتر و «بیماری» هم نزدیک تر و هم بیشتر!!!

قطعه ی گم شده ی پازل سلامتی این نکته است: در حقیقت ما سالم بوده ایم! اما در اثر دور شدن از مفهوم «توحید من» از «منِ الهی سالم خودمان» دور شده ایم و باید به «سلامت» برگردیم! منشأ سلامتی کجاست؟ اولا و بالذات سلامت خداوند است. خدا یعنی سلام، سلام یعنی خدا. اگر این «منِ الهی ما» موجود باشد، محقق شود بعد مصون و محفوظ بماند، سلامت موجود شده، محقق شده و مصون و محفوظ می ماند. منِ الهی، سالم است و هیچ بیماری ای ندارد.

ثانیا و بالعرض سلامت به هرچیزی بر میگردد که به «خدا» یعنی به «وجود» ربط دارد. موجودات وجود دارند. هر وجودی به میزان موجودیتش به سلامت ربط دارد. یعنی همه اشیاء از ریز تا افلاک همه به مسأله ی سلامت ربط پیدا می کنند. لذا برای سلامت شناسی هم باید اله شناسی، توحید شناسی و وجود شناسی کرد و هم اشیاء شناسی.

ما باید با «توحید» و با «قرآن» به «سلامت» برگردیم. قرآن کاتالوگ خلقت است و علم سلامتِ همیشگیِ جسم و روح، بی کم و کاست در آن وجود دارد! استفاده از این منبع بی پایان «علم» نیاز به لغت شناسی دقیق و صحیح دارد.

ما برای به دست آوردن علم سلامتی، حاضریم سالها در دانشکده های پزشکی وقت صرف کنیم اما حوصله نداشته ایم که با تسلط به علم دقیق لغت شناسی از این همه معضل نجات پیدا کنیم!

این کارگروه با هدف نهایی «ایجاد سلامتی کامل همیشگی» مراحل اجرایی زیر را پیش رو دارد:

  • تأسیس« پژوهشکده سلامت» برای استخراج دانش «سلامت» از قرآن و روایات اهل البیت علیهم السلام. و بررسی زنجیره کلمات مرتبط مثل سلامت، صحت و مقابل آنها مثل مرض، سقم، آفت، نقص، عجز و… با نگاه صحیح به قرآن متوجه می شویم که تمام آیات قرآن به موضوع سلامت پرداخته است!
  • تأسیس آزمایشگاه برای بررسی عینی مسائل مطروحه در آیات و روایات و ارائه نتایج آماری علمی
  • تأسیس «اندیشکده سلامت» که در آن صرفنظر از آیات و روایات و تنها با استفاده از «تفکر صحیح» می توان به طور کامل به علم سلامتی رسید.
  • ایجاد دانشگاه علوم پزشکی توحیدمبنا و تربیت متخصص موحد
۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *