گزیده ای از فعالیت های کانون آرمانشهر مهدوی در ایام شیوع بیماری کرونا

 • تعطیلی مسجد و مرکز فعالیت کانون آرمانشهر مهدوی شیراز از اولین روزهای احساس خطر شیوع کرونا و ضدعفونی کردن کامل مسجد و کانون و اعلام تعطیلی تا اطلاع ثانوی که همچنان تعطیل می باشد.
 • برگزاری تمام فعالیت ها و برنامه های آرمانشهر به نحو مجازی و خانگی و استمرار فعالیت فرهنگی کلیه ی ۴۰ معاونت و ۱۴ کارگروه کانون آرمانشهر مهدوی و ارائه مباحث جامعه سازی «جامعه ی آرمانشهر» که به صورت هفتگی برگزار می شده است، به صورت مجازی و با همکاری و حضور همه ی اعضا و خانواده های آرمانشهری. همچنین فعالیت «نهضت زنان توحیدخواه» و «نهضت مردان توحیدخواه» و «نهضت نوجوانان توحیدخواه خواهران» و «نهضت نوجوانان توحیدخواه برادران» به صورت جدی و گسترده ادامه دارد. فعالیت های اندیشه محور و پژوهشی نیز به صورت مجازی و مستمر در حال انجام است.
 • ایجاد نهضت بهداشت آرمانشهر و صدور بیانیه آرمانشهری در اولین روزهای طرح موضوع شیوع ویروس کرونا تحت عنوان «نهضت بهداشت آرمانشهری» به منظور مقابله با ویروس کرونا جهت مقابله با دشمنی های ویروسی و میکروبی آمریکا و اسرائیل.
 • اطلاع رسانی های دائمی و به روز در خصوص خبرهای مربوط به کرونا به جامعه ی آرمانشهری از طریق مدیریت و معاونین کانون آرمانشهر و از طریق کارگروه رسانه ی آرمانشهر و خبرگزاری «بی من و تو» آرمانشهری.
 • ارائه ی دائمی توصیه های معتبر بهداشتی و پزشکی درباره ی کرونا به کلیه اعضای جامعه ی آرمانشهری از طریق کارگروه سلامت و بهداشت آرمانشهر.
 • تقویت فکری و معنوی و امید اعضای خانواده ها و جامعه آرمانشهری در این شرایط بحرانی کرونا از طریق کارگروه فکر و ذکر آرمانشهر مهدوی و مدیریت و معاونت های دیگر آرمانشهر.
 • برنامه ریزی و ارائه برنامه و طرح های ایجاد کننده شادی و تفریح و نشاط خانگی برای جامعه آرمانشهری وخانواده ها از طریق کارگروه تفریح و نشاط آرمانشهر مهدوی به منظورمقابله با استرس و افسردگی و … . از جمله مسابقات شعرخوانی، مداحی، دوبله و صداگذاری، حل معما، کتابخوانی، مشاعره، طنز و فکاهی و … برگزاری جشن های مناسبتی به صورت مجازی، تواشیح خوانی گروه هم نوای توحید، تولید محتوای فضای مجازی و…
 • ارائه خدمات بهداشتی و تهیه و توزیع بسته های بهداشتی به خانواده های آرمانشهری از قبیل توزیع ژل و اسپری ضدعفونی کننده و ماسک و دستکش و … از طریق معاونت خدمات و کارگروه های مربوطه ی آرمانشهری.
 • برنامه ریزی و اقدام به خرید و ارائه اقلام معیشتی روزانه خانواده ها از قبیل خوراکی و بهداشتی و … و تحویل درب منازل به منظور حداقل شدن نیاز خانواده ها به خروج از منزل.
 • طرح هایی مثل دوخت ماسک توسط خواهران آرمانشهری جهت رفع نیاز داخلی جامعه آرمانشهر و …
 • از جمله مهم ترین فعالیت کانون آرمانشهر مهدوی در این ایام، ارائه ی روشن بینی های لازم دینی و علمی در موضوع حادثه ی کرونا به خانواده ها و اعضای جامعه آرمانشهری بوده است و به طور خاص ارائه بحث علمی و دینی متفاوت و بسیار مهم تحت عنوان «این حوادث الهی است، برای تأدیب ما» که به بهانه ی موضوع کرونا جهت آگاهی بخشی به جامعه آرمانشهری و سایر شهروندان جامعه اسلامی مان، در کانون آرمانشهر مهدوی شروع شده است و همچنان ادامه دارد. تاکنون بیش از ۶۵ جلسه از این سلسله مباحث به صورت عمومی و مجازی ارائه شده است.
 • مشارکت کانون آرمانشهر مهدوی در پویش #کمک_مومنانه و اهداء بسته های معیشتی و کمک های بلاعوض به نیازمندان. همچنین اهداء ۱۱۰کارت هدیه جمعا به مبلغ ۳۳ میلیون تومان به قشر کم بضاعت جامعه، با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره). لازم به ذکر است که این کانون سال هاست که به صورت جدی در بحث حمایت از مستضعفین فعالیت می کند و خانواده های نیازمند بسیاری را به لطف الهی تحت حمایت دارد.
 • گرامیداشت ایام الله و مناسبت های مختلف از جمله ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی، نیمه شعبان، روز معلم، شب های قدر و … با برنامه های متناسب و گوناگون به صورت مجازی.
 • ایجاد پویش #هیئت_خانه توسط هیئت توحید الحسین (علیه السلام) کانون آرمانشهر مهدوی جهت برپایی هیئت های خانوادگی در خانه و تداوم و ترویج فرهنگ توسل و مناجات با اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، در ایامی که هیئات و مراسمات مذهبی به دلیل شیوع کرونا تعطیل می باشند.
 • برگزاری دوره ی آموزش عربی به صورت مجازی برای همه ی اعضا کانون توسط معاونت آموزش آرمانشهر مهدوی.
 • برگزاری مسابقات کتاب خوانی به مناسبت های مختلف از جمله مسابقه کتاب خوانی مجازی از کتاب «خواهید دید، جمهوری اسلامی باقیست» در روز جمهوری اسلامی (۱۲فروردین)
 • قرائت قرآن و ادعیه ی توصیه شده مانند دعای هفتم صحیفه سجادیه و… به صورت جمعی در فضای مجازی و همچنین ختم های صلوات برای سلامتی بیماران و گشایش در امور و برآورده شدن حاجات مومنین
 • اجرای طرح مجازی «رمضانِ مهدویِ توحیدی» برای اعضای جامعه ی آرمانشهری و سایر علاقه مندان در ماه مبارک رمضان برای ارائه ی نگاه صحیح توحیدی مهدوی به رمضان و ایجاد فصای ذکر و دوری از غفلت و غنیمت شمردن این فرصت مبارک.

آخرین نظر و۶۵ نظر (های) دیگر باید تأیید شود.
۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *