شکست شاخ شیطان در نبرد آخر الزمان

پنج شنبه, 21 دی 1396 | 2 | 4592

به نام خدا

شکست شاخ شیطان در نبرد آخرالزمان

شکر می کنم خداوند مهربان و ولیّ او حضرت مهدی را از بابت اینکه بیان این بحث را برایم میسّر نمود.

 

تاریخچه شیطنت؛ ناسپاسی به عشق او

در آسمانها معروف بود به عزیز کرده خدا (عزازیل)، منبری داشت که مستمعین و پامنبری هایش، فرشتگان بودند. پدر و مادر نداشت یعنی خداوند او را شخصا و بدون واسطه خلق کرده بود (11 مدثر: به من واگذار آن کس را که تنها آفریدم. ذرنی و مَن خلقتُ وحیداً). نمک پرورده درگاه بود اما بواسطه "خود دیدن" نمکدان شکست و از رحمت خداوند مایوس شد (ابلیس). بعد که رانده شد، با پروردگار خود خط و نشان کشید که این کسی را که به "من" برتری دادی، فرزندانش را گمراه می کنم (62 اسراء: گفت به من بگو اين كسى را كه بر من برترى دادى [براى چه بود] اگر تا روز قيامت مهلتم دهى قطعا فرزندانش را، جز اندكى، ريشه‏ كن خواهم كرد. قَالَ أَرَأَيْتَكَ هَذَا الَّذِي كَرَّمْتَ عَلَيَّ لَئِنْ أَخَّرْتَنِ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ لَأَحْتَنِكَنَّ ذُرِّيَّتَهُ إِلَّا قَلِيلًا). حالا که "تو" گمراهم کردی، گمراهشان می کنم (39 حجر: گفت پروردگارا چون مرا گمراه ساختى، در زمين برايشان مى ‏آرايم و همه را گمراه خواهم ساخت جز بندگان خالص شده تو.  قالَ رَبِّ بِما أَغْوَيْتَنِي لَأُزَيِّنَنَّ لَهُمْ فِي الْأَرْضِ وَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعِينَ إِلاَّ عِبادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِينَ). گفت: گروهی معین از بندگانت را به فرمان خویش می گیرم ، برایشان آرزوهای دور و دراز درست می کنم، امر می کنم که خلق خدا را تغییر بدهند و ... (118 نساء: و َقَالَ لَأَتَّخِذَنَّ مِنْ عِبَادِكَ نَصِيبًا مَّفْرُوضًا وَلأُضِلَّنَّهُمْ وَلأُمَنِّيَنَّهُمْ وَلآمُرَنَّهُمْ فَلَيُبَتِّكُنَّ آذَانَ الأَنْعَامِ وَلآمُرَنَّهُمْ فَلَيُغَيِّرُنَّ خَلْقَ اللّهِ)

خداوند به همه این کارها اذن داد، امّا نه تا روز رستاخیز بلکه تا "زمان معین" (36 حجر) یعنی روزی که به دست مهدی علیه السلام کشته می شود. در آن روز تکثیر شیطان هم متوقف می شود و ریشه شیطنت که چیزی جز "من" نیست می سوزد.  

 

شکست شاخ شیطان در نبرد آخر الزمان

 

 

اهداف، سازماندهی نفرات و پروپاگندا

تغییر خلق خدا را هدف اصلی گذاشت (118 نساء)، باذن خدا برای خود، نیروی شیطانی جمع کرد (65 اسراء: با فریاد خویش هر که را توانی از جای برانگیز و به یاری سواران و پیادگانت بر آنان بتاز و در مال و فرزند با آنان شرکت جوی و به آنها وعده بده و حال آنکه شیطان وعده ای جز فریب به آنها نمی دهد، تو را بر بندگان من هیچ تسلطی نباشد و پروردگار تو برای نگهبانیشان کافی است. وَاسْتَفْزِزْ مَنِ اسْتَطَعْتَ مِنْهُمْ بِصَوْتِكَ وَأَجْلِبْ عَلَيْهِم بِخَيْلِكَ وَرَجِلِكَ وَشَارِكْهُمْ فِي الأَمْوَالِ وَالأَوْلادِ وَعِدْهُمْ وَمَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَانُ إِلاَّ غُرُورًا انَّ عِبَادِي لَيْسَ لَكَ عَلَيْهِمْ سُلْطَانٌ وَكَفَى بِرَبِّكَ وَكِيلاً)

برای سازماندهی نیروی انسانی خود، امّا، شروع کرد به ساختن نمونه های تقلبی از روی اصل و ایجاد کردن نماد و طراحی پرچم جنگ. هرگاه می دید در بین بشر، کسی پیدا شده که در برابر خالق خویش "من" ندارد، از حسد شعله ور می شد و سعی می کرد بگونه ای افراد نادانی را عَلَم کند تا مشابه همان کار را نسبت به خودش انجام دهند.

 

شکست شاخ شیطان در نبرد آخر الزمان

 

و جالب اینست که بواسطه اطلاع از اخبار غیب درباره پیامبران و دوستان خدا (7 جن: وَأَنَّا كُنَّا نَقْعُدُ مِنْهَا مَقَاعِدَ لِلسَّمْعِ فَمَنْ يَسْتَمِعِ الْآنَ يَجِدْ لَهُ شِهَابًا رَصَداً)، نمادسازی و داستان سرایی کرد.  چنانکه افسانه "اوزیریس- ایزیس- هوروس" را بر مبنای زندگانی مسیح عیسی بن مریم ساخت. (مجموعه کتاب های اسامه سعداوی درباره مصر باستان و زبان هیروگلیف) نماد سازی یعنی نمودنِ این مطلب که "من" از شما و از جریانِ جهانیِ خدادوستی و وزشِ همیشگیِ توحید، جدا هستم، این یعنی برافراشتن پرچم جنگ.

 

آغازگر همه جنگ ها

جنگی که در طول تاریخ بشر، جنگ اصلی بوده و همه ی جنگهای دیگر را براه انداخته، اعلام جنگ شیطان علیه خدا و جنگ شرک علیه توحید است. قرآن کریم می فرماید شیطان به وسیله ی ایادیش مثل همین یهودی ها که بزرگترین یاران شیطان بوده و هستند، جنگ افروزی می کند. برنامه شان این است: دائماً جنگ افروزی کردن (64 مائده: هر بار كه آتشى براى پيكار برافروختند خدا آن را خاموش ساخت. کُلَّما اَوقَدوا ناراً للحرب اَطفَاَها الله)

 

بررسی نمادهای شیطان پرستی با حضور فارغ التحصیلان دانشگاه توحید

نماد خر: سرانجام پس از 950 سال رسالت، طوفان نوح برای نابوی قوم لجوج آمد و زمین را در آب فرو برد. نوح علیه السلام در آستانه آن خیسیِ شرک سوز، از هر جانور جفتی را به سوی کشتی راهنمایی کرد تنها حیوانی که با زور سوار شد خر بود. یک تَرکه زد به پشت خر و به آن نهیب زد که "ای شیطان برو در کشتی" . نماد حزب دموکرات آمریکا نیز خری است که پالانی از پرچم آن کشور را بر پشت دارد.

در مباحث توحید، ملاک بد و خوب موجودات به ترتیب "من داشتن" و "بی من بودن" آنهاست. از این جنبه، هم- روحیه ترین افراد با شیطان، یهود هستند (82 مائده: مسلما يهوديان و كسانى را كه شرك ورزيده‏ اند، دشمن‏ترين مردم نسبت به مؤمنان خواهى يافت لتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا). و جالب اینکه از لحاظ نماد هم با شیطان، یکی شمرده شده اند (5 جمعه: مثل كسانى كه به تورات مكلف گرديدند آنگاه آن را به كار نبستند، همچون خرى است كه كتابهايى را برپشت مى ‏كشد. مَثَلُ الَّذِينَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ يَحْمِلُوهَا كَمَثَلِ الْحِمَارِ يَحْمِلُ أَسْفَارًا).

در مقابل، قرآن کریم برای موحدان، نماد شیر را به کار می برد. (51 مدثر: مانند خران وحشی که از شیر می گریزند. كَأَنَّهُمْ حُمُرٌ مُّسْتَنفِرَةٌ  فَرَّتْ مِن قَسْوَرَةٍ) و این سرنوشت تمام جنگ هایی است که شیطان و مشرکان علیه خدا و موحدان راه می اندازند (20 مجادله: آنان که برای خدا و رسولش شمشیر می کشند در زمره ذلیل ترین ها هستند. خداوند مقرر كرده كه حتما من و فرستادگانم چيره خواهیم شد. کتب الله لاغلبنّ انا و رسلی انّ الله قویٌ عزیز. انّ الذین یحادّون الله و رسوله اولئک فی الاذلّین).

 

شکست شاخ شیطان در نبرد آخر الزمان

 

نماد فیل: سپاه ابرهه که برای خراب کردن کعبه به راه افتاد، سوار بر فیل بودند. تلخ کامی آن شکست غیرقابل تصور (3 فیل: بر آنها پرندگانی دسته دسته فرستاد. و اَرسَلَ عَلیهِم طَیراً اَبابیل)، هنوز پس از 1450 سال، شیطان را می رنجاند. چرا نماد حزب جمهوری خواه آمریکا، فیل است؟ آیا شیطان در سر کوچکش، نقشه ای دارد؟ (171 صافات: ما در باره بندگانمان که به رسالت می فرستیم از پیش تصمیم گرفته ایم که هر آینه آنان پیروزند و لشکر ما حتما غالبند. و لقد سبقت کلمتنا لعبادنا المرسلین اِنّهم لهم المنصورون و انّ جندنا لهم الغالبون) و چرا با وجود اینکه از نظر قوانین بین المللی، ساختن هر آپارتمانی کنار عمارت های قدیمی ممنوع است، اما کنار کعبه، برجی 300 متری ساخته می شود؟

دو شاخ شیطان: ابراج البیت که به ارتفاع 295متر در عربستان ساختمان بسیار بسیار عظیمی است که اشراف کامل به مکه پیداکرده به شکلی که خورشید در مکه به بام کعبه اصابت نمی کند بلکه قبل از آن می خورد به دو شاخ شیطان. طبق روایات، خورشید بین دو شاخ شیطان طلوع و غروب می کند.

ابلیسک: طرح کلی ابلیسک با جمرات یکی است. مسلمین در موسم حج به ابلیسک سنگ می زنند و رمی جمرات می کنند. جمرات محل هایی است که ابلیس بر ابراهیم علیه السلام ظاهر شد و خواست او را درباره ذبح اسمعیل علیه السلام فریب دهد.

 

شکست شاخ شیطان در نبرد آخر الزمان

 

 

توی رینگ، حواست جمع باشه!

مساله ای که بین دانشوران و حتی علما به آن کم توجهی می شود، اینست که اخبار و روایات معصومین، آن فارغ التحصیلان دانشگاه توحید، را جدی نگرفته ایم. بدانیم که در جهان امروز گرایش هایی بسیار مصرّانه وجود دارد به سوی اخبار کتب الهی و قدیمی. پست مدرنیسم داعیه بازگشت به معنا دارد. شیطان پرستان و صهیونیستها اتکایی جدی به اخبار انبیا و تاریخ یهود دارند. مکاتب کشفی مشرق برمبنای پیشگویی قدیم راهبان و کاهنان، برنامه می ریزند. اینکه بگویند کاری به اینها (یعنی آیات و روایات) نداشته باشید، عینی و ملموس حرف بزنید، سخنی است از عمق حماقت. هرگز نباید با داشتن مجموعه ای نفیس از آیات و اخبار، بی هدف و دورنما پیش برویم.

 

آتش زدم به مالم؛ الماس به قیمت ریگ

آیا راهی هست که همه مشکلات، یکجا، به آسانی و به سرعت حل بشود؟ بله، توحید، چاره کار است و شرک، گره همه کارها. (79 نساء: هر خیری که به تو رسد از جانب خداست و هر شری که به تو رسد از جانب خود تو است... مَّا أَصَابَكَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللّهِ وَمَا أَصَابَكَ مِن سَيِّئَةٍ فَمِن نَّفْسِكَ وَأَرْسَلْنَاكَ لِلنَّاسِ رَسُولاً وَكَفَى بِاللّهِ شَهِيدًا) از جانب خود توست یعنی از فکر و عمل آلوده توست و چه آلودگی بدتر از شرک که هرگز بخشوده نمی شود (116 نساء: خدا به هیچ وجه نمی بخشد که به او شرک بورزند و گناهان کوچکتر از آن را از هر کس بخواهد می آمرزد و هر کس به خدا شرک بورزد به تحقیق در گمراهی بسیار دوری افتاده است. ان الله لا یغفر ان یشرک به یغفر مادون ذلک لمن یشاء ومن یشرک بالله فقد ضل ضلالا بعیدا) گره تربیت نسل، گره تورم و رکود اقتصادی فقط شرک است مگرنه خداوند، بشر را برای راحت زندگی کردن آفریده است (70 اسراء: ما فرزندان آدم را کرامت بخشیدیم و بر دریا و خشکی سوار کردیم و از چیزهای خوش و پاکیزه روزی دادیم و بر بسیاری از مخلوقات خویش برتریشان دادیم وَلَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِي آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَرَزَقْنَاهُم مِّنَ الطَّيِّبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَى كَثِيرٍ مِّمَّنْ خَلَقْنَا تَفْضِيلاً). هر مشکلی در زندگی خانوادگی، از جدا دانستن خود از همسر و از خداست. همه بیماری ها بدون استثنا از شرک ناشی می شود (96 اعراف: و اگر مردم شهرها ایمان آورده و تقوا پیشه کرده بودند، به یقین برکت هایى بر آنان مى گشودیم از آسمان و زمین … وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُري‏ آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنا عَلَيْهِمْ بَرَکاتٍ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ وَ لکِنْ کَذَّبُوا فَأَخَذْناهُمْ بِما کانُوا يَکْسِبُونَ).

 

شکست شاخ شیطان در نبرد آخر الزمان

 

شرک فقط این نیست که دو یا چند خدا وجود دارد. خود را از دیگران جدا دانستن، شرک است. موثری جز خدا در کارها دیدن، شرک است. خود را بهتر از دیگری دانستن، هرچند که بدکار باشد، شرک است. برای خود، اراده و اختیار مستقل دیدن شرک است. غصه خوردن از اتفاقاتی که رخ می دهد و تاسف خوردن و ای کاش گفتن از شرک است. هر آن علتی که ما برای اتفاقات در ذهن داریم و آنها را با علوم مختلف نامگذاری می کنیم، (پزشکی، مهندسی، روانشناسی، تهذیب نفس، ...) همگی نتیجه و تبعات شرک هستند. در واقع اگر مشرک نباشیم، هیچ رنجی بسوی ما نمی آید که بخواهیم با علوم مختلف برطرفش کنیم. پس برای سود بردن در دنیا هم که شده باید با خدا و با همدیگر یکی باشیم.

 

شکستن شاخ شیطان

مگر نگفته اند هیچ چیز مانند نماز ( = خود را ندیدن)، بینی شیطان را به خاک نمی مالد؟

مگر نفرموده اند بگویید لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم ( = اثرگذاری جز خدا نیست)، تا شیطانها دور شوند؟

تا شیطنت وعامل شیطنت که شرک یعنی اعتقاد به من دوم است، در وجود ما از بین نرود، جهان همچنان شاهد فساد و جنایت خواهد بود. و در اینصورت بشر طعم خوشبختی و سعادت اجتماعی را نخواهد چشید. امام مهدی علیه السلام، این اعتقاد فساد انگیز را از بین می برد و تک تک ما را از دست خودمان راحت می کند.

 

لطفاً نظر خود را بنویسید:
نام

ایمیل

نظر شما
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات : 2 نظر ]

hezbe khoda ، 97/02/14 15:31

بدون که من دشمنتم امیدوارم خدا بخواد امام مهدی هم بپذیره که خودم شاختو بشکنم روم حساب کن

میثم ، 97/05/06 00:54

سلام وافرین احسنت ان شا الله خدا هزار هزار پاداش اخروی ودنیوی بهت بده مطالبی که نوشتی خیلی عالی وخوب هستن وفلسفی ان شا الله همه بتونن درک کنن اگاه سازی که داری انجام میدی به نظر م حتی از حج رفتن هم بهتره مستقیما داری ....... تو دهن شیطان خدا پدر مادرت اگه زنده هستن نگه داره اگه خدایی نکرده مرحوم شدن رحمت کنه